Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie

Bł. Jan Paweł II w homilii na 600-lecie Sanktuarium Jasnogórskiego porównał naszą Ojczyznę do Kany. Do tej Kany ponad 1000 lat temu zaprosiliśmy Chrystusa. Dokonało się to w momencie chrztu Polski w 966 roku.

W tej naszej narodowej Kanie jest także Matka Jezusa. Trzeba pamiętać, że pierwsze świątynie na polskiej ziemi nosiły Jej tytuł, a pierwszym polskim hymnem stała się pieśń Bogurodzica. 

Maryja jest także Królową Polski. Nadał Jej ten tytuł król Jan Kazimierz składając swe śluby we Lwowie podczas potopu szwedzkiego i po cudownej obronie Jasnej Góry. Maryja, jako nasza Matka i Królowa, uczy nas mądrego wykorzystania daru wolności, o który, w wymiarze narodowym, wiele razy walczyliśmy.

Ona stale kieruje do nas swą Matczyną prośbę: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie! To jest prawdziwa wolność. Zaufać Bogu i pełnić Jego wolę, jak Maryja. Ona nas tego uczy całym Swoim życiem. Kiedy do niej przybywamy z naszymi prośbami, pieszo i różnymi środkami transportu, musimy pamiętać, że najważniejsze jest zaufanie Bogu i przyjęcie Jego woli. Ona jest dla nas najlepsza, bo jest wyrazem najdoskonalszej Miłości.

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *